KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvareller 14445137
nr 1444 5137
Joseph Kirkpatrick
(1872-1936), Storbritannien
Akvareller, 2 st, Signerade. Akvarell, bildmått: 29x17cm, yttermått inklusive ram: 43x32cm
Joseph Kirkpatrick, brittisk bildkonstnär född 1872, död 1936.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.100 kr
måndag 24 januari 2022
kl 21:04:04
700 kr
800 kr
900 kr
1.000 kr
Joseph Kirkpatrick
Läs mer om Joseph Kirkpatrick